Maza-Med – Likwidacja barier

PODNOŚNIKI SUFITOWE

W codziennym transportowaniu osób niepełnosprawnych dużym ułatwieniem jest wykorzystanie np. sufitowych podnośników. Są przykładem bardzo komfortowego i uniwersalnego sprzętu rehabilitacyjnego, wyposażonego w wygodne siedzisko, awaryjny przycisk alarmowy lub włącznik opuszczania. Najczęściej montowane są w szpitalach, placówkach rehabilitacyjnych i zakładach opiekuńczych, ale coraz chętniej wykorzystuje je się także w domach prywatnych.

To sprzęt rehabilitacyjny pomocny zarówno dla niepełnosprawnych dzieci, jak i dorosłych. Sposób montażu podnośników sufitowych nie jest skomplikowanych. Ten sprzęt do rehabilitacji zawiesza się na specjalnie do tego przeznaczonych szynach przytwierdzanych bezpośrednio do sufitu – niezależnie od rodzaju stropu. Przez swoje niewielkie gabaryty nie zajmują dużo miejsca.

Podnośniki sufitowe dla osób niepełnosprawnych z oferty MAZA-MED mogą ułatwić wstawanie i przemieszczanie się po mieszkaniu. Z tego sprzętu można korzystać np. w pokoju i łazience. Zastosowanie podnośników z pewnością ułatwi osobom niepełnosprawnym codzienne funkcjonowanie. Są bardzo wydajnym sprzętem rehabilitacyjnym, a ich maksymalny udźwig wynosi 130kg.

 

PODNOŚNIK LUNApodnośnik luna

Ten skandynawski podnośnik sufitowy posiada udźwig od 200 do 275 kg oraz pas podnoszący o długości 2200 mm. Charakteryzuje się wyjątkowo małą wagą – zaledwie 6,7 kg. Jego nowoczesny design doskonale sprawdza się w każdym pomieszczeniu.

Dowiedz się więcej…

 

Podnośnik POCKET HOYERpodnośnik POCKET HOYER

Maksymalny udźwig tego podnośnika to 130 kg. Posiada w zestawie nie tylko uniwersalne siedzisko, ale także pilot sterujący na elastycznym kablu, przycisk awaryjny oraz pasek dystansowy. Doskonale sprawdzi się w domach prywatnych oraz domach opieki.

Dowiedz się więcej…

 

Podnośnik LIFTERlifter 2

Osoby mające trudności z przemieszczaniem się i wstawaniem docenią podnośnik LIFTER. Posiada w zestawie pilot na elastycznym kablu, awaryjny włącznik opuszczania oraz uniwersalne siedzisko. Maksymalne obciążenie urządzenia to nawet 160 kg.
Dowiedz się więcej…