Maza-Med – Likwidacja barier

KRZESEŁKA SCHODOWE

Gdy chcemy skutecznie zniwelować barierę architektoniczną w domu i umożliwić poruszanie się osobie niepełnosprawnej, wówczas warto zainwestować w praktyczne krzesełko schodowe, nazywane również windą schodową. To rozwiązanie nie zajmuje wiele miejsca, a dzięki temu, że zawiera elementy składane (podnóżek, siedzisko, podłokietniki), jego konstrukcja może być sprawnie składana i rozkładana, nie blokując przy tym przejścia innym domownikom.

Krzesełka schodowe mogą być montowane praktycznie na każdego rodzaju schodach, nawet tych bardzo stromych czy zakręconych. Większość modeli posiada innowacyjne systemy łagodnego startu i stopu, delikatnie ruszając i zatrzymując się. Dodatkowym atutem krzesełek schodowych jest wyposażenie w pasy bezpieczeństwa oraz w szereg czujników, które zatrzymują krzesełko po napotkaniu jakiejkolwiek przeszkody na schodach.

Wysokiej jakości krzesełko schodowe jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się, zwłaszcza dla ludzi starszych oraz niepełnosprawnych. Jest to zarazem jeden z tańszych i szybszych sposobów na zlikwidowanie bariery architektonicznej. Krzesełka schodowe mogą być wykorzystywane do zastosowań zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

 

krzesełko schodowe flowKrzesełko schodowe FLOW

Sprawdza się na każdych schodach, także wąskich i krętych. Wyposażone jest w system giętych szyn, sterowanie radiowe oraz stacje przywoławcze na górnym i dolnym przystanku. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo między innymi dzięki ogranicznikowi prędkości i czujnikom przeszkód.

Dowiedz się więcej…

krzesełko schodowe homeglideKrzesełko schodowe HOMEGLIDE

Znajduje się na prostej szynie, jest eleganckie i proste w obsłudze: za pomocą Joystica w podłokietniku lub pilotów sterujących. Zapewnia komfortowe i bezpieczne poruszanie się po schodach dzięki wygodnemu siedzisku, czujnikom przeszkód, pasie bezpieczeństwa i ogranicznikowi prędkości.

Dowiedz się więcej…

krzesełko schodowe acornKrzesełko schodowe ACORN

Można je stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Zasilane jest przed prąd stały, z baterii. Posiada obrotowy fotel oraz sterowanie Joystickiem i pilotem. Umożliwia ciche i bezpieczne przemieszczanie się po schodach.

Dowiedz się więcej…